Do stali czarnej i nierdzewki

Taśma o szerokości 150 mm i dwóch prędkościach szlifowania, moc silnika 4 kW/400V,  ergonomicznie rozmieszczone elementy sterowania i obsługi, wydajna i bezpieczna praca – tak w skrócie można scharakteryzować szlifierkę taśmową do metalu Metallkraft MBSM 150-240-2400 V, która właśnie wzbogaciła wyposażenie naszej firmy.

Już ją wypróbowaliśmy – jej zaletą jest precyzyjne prowadzenie taśmy, a praca urządzenia jest wolna od wibracji. System szybkiego zwalniania taśmy, co pozwala na jej ekspresową wymianę. Nie bez znaczenia jest także udogodnienie w postaci automatycznego napinania taśmy szlifierskiej oraz możliwość szlifowania w dwóch prędkościach, co umożliwia obróbkę zarówno stali czarnej, jak i nierdzewnej czy aluminium.

Choć producentem jest Stürmer Maschinen GmbH, to nie stanowią zaskoczenia chiński silnik i elementy sterowania. Podkreślamy - to nie zarzut, ostatecznie Iphony też są produkowane w Chinach.

Cała szlifierka sprawia wrażenie solidnie i starannie wykonanej, rolka prowadząca ma grubą warstwą gumy, a obudowa jest estetycznie polakierowana. Montaż bez niespodzianek, chociaż poluzował się jeden z przewodów gniazda zasilającego. Maszyna na lata, do ciężkiej i wydajnej pracy.